Форум "Україна - Литва: Європейський досвід"

   14 березня 2019 року  у Полтаві відкрили форум «Україна – Литва: Європейський досвід». На ньому представники влади, навчальних закладів та полтавські бізнесмени перейматимуть досвід своїх литовських колег. Також у рамках візиту литовської сторони сьогодні у Полтаві відкриють культурне та торгово-промислове представництво Литви.

   Генеральний директор компанії SVYDIS приймав участь у форумі разом з колегами. Вони презентували компанію та розповідали про основні напрямки роботи SVYDIS в Україні.

   Серед основних питань, які обговорюватимуться на форумі: Полтава як місто для бізнесу; нове життя виробничих територій як складова інвестиційної привабливості та інфраструктурних проектів; кращі ініціативи з підготовки кадрів для ринку праці. Організатори форуму переконані, що цей захід стане наступним кроком у напрямку розвитку наших міжнародних взаємовідносин. Головним його завданням є налагодження дружніх, партнерських стосунків між представниками органів влади та бізнесу.

   Форум відбувся за участі дипломатичного корпусу представників Полтавщини та Литовської Республіки.

   У свою чергу віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки Дарюс Скусявічюс зауважив, що Україна та Литва сьогодні є стратегічними партнерами.

   Одна з ключових тем, які розглядатимуться на формі, – це впровадження і реалізація кращих освітніх практик з підготовки фахівців для ринку праці. Наразі існує значний дисбаланс між пропозицією та попитом кадрів. Зокрема, є дефіцит робітничих професій – випускників професійно-технічних училищ та коледжів з робітничими спеціальностями. Натомість є велика пропозиція і малий попит на випускників вищих навчальних закладів. Такий дисбаланс наші європейські партнери давно вирішили. І на разі українські бізнесмени хочуть перейняти їхній досвід та реалізувати кращі практики в Україні.